גלגלי צפון ודרום

 

להרחבת פעילות גלגלי דרום באשקלון ובאשדוד דרושים "חברים לדרך"!

"חברים לדרך" משתלבים בליווי אנשים עם מוגבלויות בתחבורה ציבורית, ברגל או ברכב פרטי וכן בליווי קורס הכשרה לאנשים עם מוגבלויות. 

אנחנו שמחים להזמינכם לערבי חשיפה והכשרה למתנדבים בתכנית! בואו להכיר את עולמם של אנשים עם מוגבלויות, להבין מה החסמים העומדים בפניהם בדרך לניידות עצמאית ולשמוע איך ניתן להשתלב בעשייה בתכנית כ"חברים לדרך".

ערב מתנדבים באשקלון יתקיים ביום ראשון ה-31 בינואר בשעות 16:30-19:00

במרכז המידע לאנשים עם מוגבלויות ברח' דיבולט 1 בעיר

להרשמה לאירוע באשקלון

ערב מתנדבים באשדוד יתקיים ביום שלישי 2/2 בין השעות 17:30-20:30

במעון יום "יובלים" ברחוב אליאשווילי 3, רובע ה' 

להרשמה לאירוע באשדוד

במפגש תינתן הכשרה לקראת הפעילות. ההשתפות בערב אינה כרוכה בתשלום אך יש להרשם מראש כאן באתר, לפנות למוקד הטלפוני:  077-8994157 או בדוא"ל: omer@transportation.org.il

 
 
הושק המוקד הטלפוני של תכנית "גלגלי דרום"!
המוקד מרכז פניות של אנשים עם מוגבלות המבקשים ליווי בנסיעותיהם. 
אנשים עם מוגבלויות הזקוקים לליווי של אדם נוסף בנסיעות בתחבורה ציבורית, ברכב פרטי או בהליכה ברגל, מוזמנים ליצור קשר עם המוקד בטלפון מס' 077-8994157.
בשלב זה המוקד מעניק שירות ביישובים: אשדוד, אשקלון ונתיבות. 
 
בשנים האחרונות נעשו פעולות רבות להנגשת התחבורה הציבורית העירונית לטובת אנשים עם מוגבלויות: דלתות אוטובוסים הותאמו לכניסה של כיסאות גלגלים, הותקנו מערכות כריזה באוטובוסים ושילוט אלקטרוני ונעשו פעולות הדרכה לנהגים.
מרות כל זאת, השימוש באוטובוסים ורכבות עדיין ​לא מותאם מספיק לאנשים עם מוגבלויות והם נדרשים פעמים רבות לליווי. מה שמצמצם את יכולת ההתנידות העצמאית שלהם​ ואף מונע מהם לעיתים לצאת מהבית ולהשתלב חברתית וכלכלית​.
 
תוכנית "גלגלי צפון ודרום" תקל על אנשים עם מוגבלויות שאינם יכולים להתנייד בעצמם לעשות שימוש בתחבורה ציבורית וכך לפתוח בפניהם אפשרויות חדשות בתחומי העבודה, הבילוי והפנאי והקשר עם ידידים וקרובי משפחה. התוכנית פועלת בשיתוף פעולה של מסד נכויות-ג'וינט ישראל ועמותת "תחבורה היום ומחר", המקדמת תחבורה בת-קיימא בישראל.
 
התכנית תכלול מתן סיוע טלפוני אשר יעזור בבניית תוכנית נסיעה לאנשים עם מוגבלויות בהתאם ללוחות הזמנים והקווים, בהזמנה מוקדמת של כרטיסי נסיעה, בתיאום נסיעה נגישה ברכבת ובמידע על זכאויות להנחה. כן יעניק המוקד סיוע ראשוני בהגשת תלונות והצעות ייעול. 
בנוסף יושק מערך הכשרות המיועד לאנשים עם מוגבלויות שכליות-התפתחותיות ו/או נפשיות, שיכלול הדרכה מקיפה על שימוש בתחבורה הציבורית מרמת תכנון הנסיעה וההגעה אל תחנת האוטובוס, דרך העלייה, התקשורת עם הנהג והשימוש ברב-קו ועד הירידה מהאוטובוס והתמודדות עם אי-ודאות. 
 
כחלק מהתוכנית מוקם מערך מתנדבים אזורי. המתנדבים בתכנית, אנשים עם או ללא מוגבלויות, מלווים אנשים עם מוגבלויות ברגל, בתחבורה ציבורית או ברכב פרטי.
 
 

שותפים: