כנס תחבורה בת קיימא בנימינה 2011

₪0
תאריך: 
שלישי, 22 נובמבר, 2011 - 18:00
מקום האירוע: 
"הסוכה", בנימינה

-

ללא הרשמה

ביום שלישי הקרוב יתקיים כנס בנושא תחבורה בת קיימא, בהשתתפות ראשי מועצות מכל האזור, מומחים מקצועיים ופעילים מקומיים המקדמים פרויקטים שונים של תחבורה בת קיימא באזורנו. את הכנס מארגנים 'תחבורה היום ומחר' וחברי פורום 'תחבורה וקהילה'. הכנס מתקיים ללא תשלום, ומוזמנים אליו כל מי שחשוב לו איכות הסביבה, וכן שיפור התחבורה הציבורית וקידום שבילי אופניים באזורנו.

פורום תחבורה וקהילה הינו כולל קבוצה של צוותי פעילים מכל האזור המתכנס אחת לשבועיים ב"הסוכה" בבינימינה. תחבורה היום ומחר יזמה הקמת קבוצה זו מתוך איתור חסר בפעילות של יוזמות מקומיות בנושא תחבורה ציבורית, הליכה ברגל ואופניים. ארגונים ופעילים סביבתיים ברחבי הארץ עוסקים כיום בקידום התחבורה הציבורית מתוך הכרה במרכזיותה, ואולם, עיקר הפעילות מתרכזת בידי הארגונים המקצועיים בערים הגדולות.

כארגון אזרחי מוביל בתחום התחבורה, תחבורה היום ומחר רואה צורך להרחיב את תחומי הפעילות לכל יישובי הארץ, ובכך להביא לידי ביטוי את צרכי מגוון האוכלוסיות, להדגיש את מרכיב הצדק החברתי בשיח התחבורה בת קיימא, ולהעצים אזרחים הפועלים עצמאית ללא תלות בארגונים המקצועיים. לשם כך מלכד הארגון בפרויקט זה סוכני שינוי מקומיים מרחבי הארץ, יצור ויוביל עמם פורום פעילים, שיהווה תשתית לפעילות אזרחית כלל ארצית- ראשונה מסוגה בנושא התחבורה.

לפרויקט שתי מטרות מרכזיות הכרוכות זו בזו תחת ערכי הדמוקרטיה. האחת, עיקרה בצדק חלוקתי: לממש את זכויות האוכלוסיות השונות, ובעיקרן קבוצות מודרות, לחלוקה שוויונית של הטובין הציבוריים ושל הגישה אליהם- באמצעות פיתוח תחבורה ציבורית. השנייה, עיקרה בצדק הליכי: להביא לחלוקה המחודשת באמצעות השתתפות אזרחית של מירב קבוצות האוכלוסייה, ליצור ביניהן הבנה הדדית ודיאלוג ולפעול במשותף מתוך סולידריות חברתית.

הכנס יחל בשעה 18:00, אולם לפני כן תתקיים סדנת הליכה עם עדנה בוקשטיין, שהיא מומחית בעלת שם עולמי בנושא ההליכה ברגל, ומי שלא הגיע לסדנא שלה, יכול לחשוב לעצמו שהוא כבר יודע ללכת ואין לו מה ללמוד מעדנה. אז זהו, שלא! מאוד מומלץ לא לוותר על הסדנא.
תמר קינן, מנכלית תחבורה היום ומחר מסרה שהיא רואה בכנס מנוף לגיוס משתתפים נוספים לפורום, ודרך לרתום את כל בעלי העניין לקידום הפרויקטים של צוותי הפעילים.