העתיד הולך ברגל

ההליכה ברגל היא אמצעי התחבורה המקיים ביותר, הנקי ביותר והנגיש ביותר לכלל האוכלוסייה, אשר פעמים רבות אינו מקבל התייחסות מספקת בתכנון העירוני, המוטה לטובת הרכב הפרטי.

 

על אף שאמצעי התחבורה הוותיק בעולם הוא הרגליים, בעשור האחרון אנו רגילים לנסוע למכולת או לדואר, וילדים רבים לא יודעים איך מגיעים ברגל לבית הספר. כעשירית מהנסיעות העירוניות במכונית הפרטית הן למרחק של פחות מקילומטר, ואלה מכבידות על מערכת התחבורה. הליכה רגלית חיונית לבריאותנו ותורמת להתפתחות הפיזית והקוגניטיבית התקינה של ילדים. הליכה אינה מזהמת, לא צורכת חנייה או דלק, ומהווה אמצעי תחבורה משלים לשימוש בתחבורה הציבורית. הולכי הרגל הם מהות העירוניות. נוכחותם או העדרם מעידים על איכות המרחב העירוני.

 

'תחבורה היום ומחר' פועלת ליצירת סביבה נעימה ובטוחה להולכי רגל לשם עידוד ההליכה כאמצעי תחבורה פעילה.

 

מטרות הפרויקט

  1. להעלות מודעות בציבור הרחב בדבר חשיבות איכותו של המרחב הציבורי ויכולתו ליצור זהות מקומית, קהילתיות ולעודד הליכה ברגל (walk 21).
  2. להשפיע על מקבלי החלטות ובעלי תפקידים ברשויות המקומיות של מחוז תל אביב לקדם את נושא המרחב הציבורי.

 

אתר העתיד הולך ברגל

גולת הכותרת של הפרויקט היא יצירת קשרים עם הורים ומורים בבתי ספר יסודיים להקמת קבוצות הליכה ברגל של התלמידים הצעירים. התכנית כבר זכתה להכרה ולתקצוב ממשרדי החינוך, הבריאות, ומשרד התרבות והספורט ותופסת תאוצה של ממש. על הפעילות השוטפת במסגרת הפרויקט ולפרטים נוספים כיצד ניתן להצטרף, כנסו ל www.walk.org.il.

 

פרויקט העתיד הולך ברגל בבי"ס אמירים בבנימינה

שותפים:

המשרד להגנת הסביבה
עיריית תל-אביב - יפו
קרן פורד