יום תחבורה ציבורית 2015

₪250
תאריך: 
חמישי, 5 נובמבר, 2015 - 09:00
מקום האירוע: 
סינמטק תל אביב (אולם 4)
ללא הרשמה

 

 

יום התחבורה הציבורית הבינלאומי מצוין מדי שנה ברחבי העולם במטרה לקדם את מעמד התחבורה הציבורית על פני הרכב הפרטי.

 

בישראל עורך ארגון תחבורה היום ומחר את הכנס המרכזי מדי שנה בשיתוף חברות התחבורה הציבורית, בהשתתפות חברי כנסת ובכירי משרדי האוצר, חברות התחבורה הציבורית, המגזר העסקי והחברה האזרחית. כנס יום התחבורה הציבורית ייסד בישראל שיח בין כל גורמי המפתח לקידום תחבורה ציבורית.

גם השנה היווה הכנס את האירוע המרכזי בעולם התחבורה הציבורית, מקום המפגש השנתי לכל בעלי העניין וכר פורה לרישות ויצירת שיתופי פעולה חדשים.

 

המושב הראשון בכנס עסק בנושא איכות השירות בתחבורה הציבורית. אילן קרני, מנכ"ל מטרופולין סיפר על האתגרים איתם מתמודדים מפעילי התח"צ, עו"ד עמית גור דיבר על המורכבות המשפטית ביחסים שבין מפעילי התחבורה הציבורית למשרד התחבורה. חתמה את המושב, תמר קינן, מנהלת "תחבורה היום ומחר". תמר הציגה את תו איכות השירות לתחבורה הציבורית, מסמך הקובע מספר מדדים אותם יש לשפר במערכת התחבורה הציבורית כדי להעלות את רמת השירות. המסמך מציע לעבור לתפיסה מערכתית של התחבורה הציבורית ולבצע בקרה מתמשכת על המדדים שייקבעו.

 

במושב השני בכנס, הציג מורן מזור, רכז תח"צ באגף התקציבים במשרד האוצר את תכניות הפיתוח לשנים הקרובות של התח"צ בשלושת המטרופולינים הגדולים בישראל. רון קיסרי, סמנכ"ל שיווק בסופר גז סקר את האפשרות להשתמש בגז טבעי להנעת אוטובוסים בתחבורה הציבורית כחלופה ירוקה וחסכונית. מיטל להבי, ס. ראש עיריית ת"א והממונה על תחום התחבורה בעיר דיברה על תכנית התחבורה העירונית ועל מקומה המורכב אך החשוב של הרשות המקומית בפיתוח התח"צ בתחומה. חתם את הכנס פרופסור דוד מהלאל, יו"ר "תחבורה היום ומחר" בסקירה עולמית על תחבורה ותכנון המחזירים את העיר לתושבים. 

תודה לכל המשתתפים בכנס. מחכים לראותכם בכנס הבא!