הצגת תכניות התחבורה באשדוד לתושבים

₪0
תאריך: 
רביעי, 8 מאי, 2013 - 18:00
מקום האירוע: 
אשדוד
לא בתשלום

 

 

הזמנה לארוע - הצגת תכניות התחבורה לתושבי אשדוד

 

בארוע הוצגה התכנית שזכתה במכרז "עיר מודל לתחבורה בת קיימא", במסגרתה זכתה עיריית אשדוד בסכום של 220 מליון ₪ כדי ליישם מדיניות תחבורה סביבתית יותר. בארוע נכחו תושבי העיר ונציגי "אגד תעבורה" וארגון המוניות.

 

התכנית המוצעת מכילה התנעה של מערך קווי אוטובוס בצירי BRT (צירים בלעדיים לאוטובוסים ארוכים ייעודיים) שיעברו בצירי התחבורה הראשיים, רח' ז'בוטינסקי בציר הצפוני, שד' הרצל בציר המערבי, רח' הפלמ"ח בציר המזרחי ושד' מנחם בגין בציר הדרומי כששאר קווי האוטובוס המשלימים מתנקזים אל הצירים הראשיים. כמו כן, התכנית מתייחסת גם לשיפור תשתיות רכיבת האופניים בעיר ושיפור שבילי הולכי הרגל תוך הוספה של שבילים חדשים באורך כולל של 13 ק"מ, ומדיניות החניה שאמורה לקצץ במקומות החניה בעיר ולהפעיל חניות בתשלום ועם הגבלת זמן ברובע הסיטי. חשוב לציין כי התכנית נמצאת לפני חתימת ההסכם עם משרד התחבורה.

 

במהלך המפגש נשמעו טענות רבות מצד תושבים על אי נגישותה של התחבורה הציבורית בעיר לכיוון תחנת הרכבת עד הלום מהאזורים הצפוניים בפרט. על מנת לתת מענה לטענות ולגבש גוף שיעבוד לשיפור הנקודות הבעייתיות, מתארגנת בימים אלו קבוצת הנחיה לתושבים בנושא קידום תחבורה ציבורית. התושבים מוזמנים להצטרף, להגיע למפגשים ולהשמיע את דעותיהם כדי לקדם את הפיכת התחבורה הציבורית באשדוד ליעילה וסביבתית יותר.

 

לפרטים נוספים יש לפנות ללידיה באי-מייל: transport@transportation.org.il