דף שיתופי פעולה לדוגמה

נכון להיום, יותר ויותר בעלי עניין ומקבלי החלטות מעוניינים לקדם מערכות תחבורה המיטיבות עם הכלכלה, החברה והסביבה. בניהם ראשי ערים, מתכננים, יועצים ומקבלי החלטות במשרדי ממשלה. לחלק גדול מבעלי ההשפעה אין השלה מתאימה, ונגישות למידע וידע רלוונטיים.

 

המחקר והידע המתקדם בארץ ובעולם בנושא תחבורה בת קיימא הוא רב. יחד עם זאת, המחקרים, הדוחות והפרסומים נגישים בעיקר לאנשי אקדמיה, וחסרה מסגרת שתרכז עבור מתכננים ומקבלי החלטות את הנסיון, מודלים לחיקוי בעולם וחומרים ישימים עבור פרויקטים בישראל. מאגר המידע של ארגון תחבורה היום ומחר משמש מקור מידע מרכזי בנושא תחבורה בת קיימא. במאגר מופיעים פרסומים, מאמרים ומחקרים בתחום זה. בכלל זה, ניתן למצוא ניירות עמדה, מאמרים אקדמיים, נהלים והנחיות מקצועיות.

 

הפעילות במסגרת פרויקט זה כוללת:

 

איסוף מחקרים ומאמרים מן הארץ ומהעולם, המסייעים למקבלי החלטות ומתכננים בקידום תחבורה בת קיימא
עלון אינטרנטי
אתר אינטרנט
הפצת מידע על אירועים

 

קהל היעד של מרכז המידע הוא קהל רחב של מקבלי החלטות ואנשי ביצוע ברשויות מקומיות, חברות ממשלתיות ועירוניות העוסקות בתחבורה, ובעלי עניין שונים כגון קבוצות תושבים, וארגונים המעוניינים להשפיע ולקדם תכנון בר קיימא ברמה המוניציפאלית והארצית. המשתמשים רשאים להשתמש לכך מטרה בחומרים הנמצאים באתר, ובעת הצורך לפנות ולקבל מידע נוסף והפנייה למומחים רלוונטיים. בנוסף רשימת התפוצה הרחבה מאפשרת ליידע את הגורמים הרלוונטיים בישראל על פעולות ואירועים העוסקים בנושא.

 

כארגון בעל מוניטין מקצועי ייחודי בתחום תחבורה בת קיימא, אנו רואים עצמנו הגורם המתאים ביותר לרכז פרויקט זה. יתרונות נוספים של הארגון הם היותנו גורם ניטרלי מבחינת האינטרס הכלכלי, הקשרים הענפים עם האקדמיה בארץ ובעולם, והחומרים הרבים שכבר אספנו בנושא. כמו כן השיתוף פעולה האסטרטגי עם העיתון המקצועי היחיד בישראל בנושא התחבורה ("תנועה ותחבורה") מסייע בידינו להפיץ את המסרים בצורה מיטבית.
 

שותפים:

car2go
Comuto
אגד
אגודת החרשים הארצית
אדם טבע ודין
איגוד מהנדסי ערים